CFM A.Ş’den Teknolojiye Tam Destek

Türkiye’nin en iyi 15 StartUp’ının arayış serüveni olarak tanımlanan Tech’n Roll Etkinliği’ne CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş.’den tam destek geldi. Etkinliğin iki ana sponsorundan biri olan CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cem Özdemir,  Tech’n Roll faaliyetlerini ana sponsorluk çatısı altında desteklediklerini ve ülkemizde geliştirilecek yeni teknolojik fikirlerin keşif alanında yerlerini alması  için sabırsızlandıklarını ifade etti.

 

Uluslararası rekabetin sağlanabilmesi ve yüksek katma değerli üretim yapılabilmesi için özgün ve milli teknoloji ve yazılımların geliştirilmesinin önemini vurgulayan Murat Cem Özdemir “Tech’n Roll etkinliği ile gençlerin teknoloji alanındaki fikirlerine destek olarak  milli teknoloji hamlelerinin gerçekleşmesi ve ülkemizin uluslararası başarılara imza atmasını istiyoruz.” dedi.

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Teknopark İzmir’in ortaklaşa yürüttüğü Tech’n Roll Etkinliği, hem büyüme hem de gelişme özelliklerini taşıyan farklı proje ve yeni girişimlere yani  başka bir deyiş ile Startup’lara  Türkiye’nin teknoloji devleri ile tanışma ve ortak çalışma imkanı sağlıyor. Türkiye’nin en iyi 40 StartUp’ının 1 aylık mentörlük eğitiminden sonra yarı finalde yarışacağı ve bu maraton esnasında çeşitli panellerin ve teknolojik yarışmaların düzenleneceği Tech’n Roll Etkinliği 2-5 Ağustos tarihleri arasında  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kampüsünde tüm bireysel ve kurumsal ziyaretçilere kapılarını açacak.

 

Etkinlik kapsamında, bir problem karşısında çözüm üretmeyi amaçlayarak probleme farklı açılardan bakmayı amaçlayan bir yazılım geliştirme maratonu yani kısa adıyla Hackathon düzenleyeceklerinin de bilgisini veren Özdemir, Hackathon’un Ar-Ge çalışmalarının çekirdek gücü olduğunu ve inovatif fikirlere erişmenin en efektif yolu olduğunu açıkladı. Teknolojik fikirlerin keşif alanında yerlerini alması için sabırsızlandıklarını ifade eden Murat Cem Özdemir, teknoloji konusunda yenilikleri sürekli takip ettiklerini ve Türkiye’de bu alanda çalışan insan kapasitesini artırmaya yönelik çalışma ve projelerin içerisinde etkin şekilde yer alarak, yatırım ve desteklerine devam edeceklerini bildirdi.