EMERSON ÜRÜNLERİ


Emerson, 1890 yılında John Wesley Emersson tarafından kurulan Amerika merkezli İklimlendirme Teknolojisi firmasıdır. Firma vizyon olarak çevreye dost ürünleri ile insan sağlığına en uygun koşullarda gıda koruması sağlamayı ve yaşamsal konforu artırıcı arttırıcı global çözümler üretmeyi amaçlamaktadır.

Emerson Climate Technologies ticari, endüstriyel ve konuta yönelik uygulamaların ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma çözümlerinde dünya lideri firmalar arasında yeralmaktadır.yer almaktadır Konforu arttıran, gıda güvenliğini sağlayan ve çevreyi koruyan güvenilir ve enerji tasarruflu iklimlendirme sistemleri yaratmayı hedefler.

1940 ve 1950’lerin ilk semi-hermetik ve hermetik kompresörlerinden; 1980 ve 1990’ların yüksek verimli Discus, iklimlendirme ve ısıtma scroll kompresörlerine ve sonrasında günümüzün yeni Stream semi-hermetik kompresörleri, dijital scroll kompresörleri ve sürücü teknolojili değişken hızlı kompresörlerine kadar 80 yılı aşkın süredir pazara yenilikçi teknolojiler sunmaya çalışır.

Soğutma ve iklimlendirme pazarı için üstün çözümler geliştirmeyi amaçlayan Emerson, son yıllarda heat pump endüstrisinde önemli çözüm sağlayıcılarından biri haline gelmiştir. Copeland marka kompresörler ile yüksek verimlilik ve düşük ses seviyelerinin yanı sıra yeni ve çevre dostu soğutucuların sistemlerine entegrasyonunu sağlar. Alco Controls soğutma ve iklimlendirme pazarı için hassas mekanik kontrolün lider sağlayıcısı firmalarından biridir. Mekanik kontrol ve Emerson Climate Technologies olarak sunulan elektronik kontrolle birlikte yeni tasarım soğutucu akışkan kontrolü öncülüğüne devam etmeye çalışmakta ve ürün geliştirme konusunda sistem performans optimizasyonunu merkezde tutmaya çalışmaktadır.

1980’ lerin ortalarında scroll teknolojisini faaliyete geçiren Emerson, iklimlendirme sektörüne getirdiği yeni standartlarla pazarda referans haline gelmiştir. Emerson Climate Technologies dikey ve yatay kullanılabilen ve dijital modülasyon yapabilen versiyonlarıyla scroll teknolojisinin gücünü yeni seviyelere çıkarmıştır.

Konfor Uygulamaları

Emerson Climate Technologies, onlarca yıldır ofis ve yaşam alanlarının konforunu maksimize ederken maliyet ve verimsizliği de minimize eden tasarım ürünleri ve sistemleriyle iklimlendirme ve heat pump endüstrinde sektöre liderlik etmiş ve sürekli ileri gitmiştir.

Copeland scroll kompresörler konut ve ticari uygulamalarda en yüksek performansı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. İklimlendirme ve ısıtma için optimize edilen geniş scroll seçenekleri sayesinde talep edilen tüm uygulamalar en yüksek verimlilik ve güvenilirlikle karşılanmaktadır. Single scroll kompresörlerin kapasitesi 1,5 – 60 hp arasında değişmektedir. Aynı ve farklı model kompresörler tandem ve trio olarak bağlandığında toplamda 180 hp kapasiteye ulaşabilirler.

Konfor uygulamalarında yakın zamanda gündeme gelen en önemli yeniliklerden biri de Değişken Hız Teknolojisidir. Bu teknoloji, ilk olarak konuta yönelik heat pump uygulamalarına çözüm olarak ZHW kompresörlerle (Yüksek Buhar Enjeksiyonu özelliği taşıyan) gündeme gelmiştir. Günümüzde düşük maliyetli ısıtma sistemleri için XHV kompresörleri de sunan firma, konuta yönelik uygulamalarda kullanılan ZHW ve XHV serilerine ek olarak reversible ve düşük ısılı ticari uygulamalara yönelik 20-96 cm3 aralığında değişen geniş bir ürün gamına sahiptir. Sistem üreticileri ve bina sahipleri XPV ve ZPV Değişken Hızlı scroll kompresörler sayesinde reversible soğutma grupları, heat pumplar ve hassas soğutma sistemleri veya rooftopları tasarlarken yüksek bir performans seviyesine ulaşırlar.

Emerson Climate Technologies; R410A ile çalışan, gelişmiş izleme özellikli ve optimize edilmiş dönemsel performansıyla yeni nesil 20 ve 25 hp ZP*KCE kompakt scroll kompresörler sunmaktadır.

Soğutma Uygulamaları

Emerson Climate Technologies ticari soğutma uygulamaları için geniş kapsamlı çözümler sunar. Semi hermetik reciprocating kompresör ve scroll kompresör teknolojisindeki uzun yıllara dayanan uzmanlığı sayesinde, ticari soğutmanın en küçük alanından en geniş alanına kadar birçok uygulamayla ilgili ihtiyaçları karşılamaya çalışır.

Soğutma ünitesi segmentinde birçok seçenek barındıran Emerson Climate Technologies; gıda hizmeti veya gıda işleme, süpermarketler, hipermarketler, petrol istasyonları veya soğutma depoları vb. için en iyi çözüm ve performansı sunabilmektedir.

Emerson Climate Technologies’in semi hermetik pistonlu kompresör teknolojisinin ana konusu ticari soğutmadır. Burada güvenilirlik, servis verebilme ve kapasite modülasyonu gibi konular büyük önem taşımaktır. Discus ve Stream teknolojileri, dijital modülasyon ve Coresense Diagnostics gibi gelişmiş koruma ve önleyici bakım sağlayan yenilikler semi hermetikleri kompresör teknolojisi saflarının en önünde tutulur.

Soğutma uygulamalarında kompakt ekipman, enerji verimliliği ve güvenilirlik olmazsa olmaz olduğunda scroll teknolojisi tercih edilen seçenektir. Buhar enjeksiyonu ve dijital modülasyon gibi gelişmeler sayesinde scroll lider teknoloji haline gelmiş ve soğutma sektöründe geniş çapta tanınmıştır.

Coresense Diagnostics, günümüzde orta ve düşük ısılı uygulamalarda kullanılacak yeni scroll Summit serisi için de mevcuttur. Emerson Climate Technologies’in ürün gamı, seçilen teknoloji veya ürün fark etmeksizin ister standart etmeksizin standart HFCs, düşük GWP veya doğal soğutucular kullanılsın tüm orta ve düşük ısılı uygulamaların ihtiyaçlarını karşılar.

Alco Controls soğutma ve iklimlendirme pazarı için hassas mekanik kontrolün lider sağlayıcısıdır. Mekanik kontrol ve Emerson Climate Technologies olarak sunduğumuz elektronik kontrolle birlikte yeni tasarım soğutucu akışkan kontrolü öncülüğüne devam ediyor ve ürün geliştirme konusunda sistem performans optimizasyonunu merkezde tutuyoruz.

Emerson kontrollerinin geniş ürün gamı, heat pump sistemlerinin yanı sıra ticari iklimlendirme ve soğutmanın tüm ana uygulamalarını kapsar. Bağımsız kontroller ve iletişim arayüzlü kontroller mevcuttur. Emerson Copeland Dijital scroll kompresörler için sunduğu kapasite kontrollerin yanı sıra elektrik sürüşlü kontrol valfleri için stepper motor sürücüleri ve superheat kontrolleri de sağlar.

Kompresörün statik yol vericisi, başlangıç akımının konuta yönelik heat pump uygulamalarında mevcut limitin altında kalmasını sağlar. Yağ yönetimi komponentleri, optimal kompresör koruması için aktif yağ seviyesini izleme ve dengeleme özelliği taşır. Patentli TraxOil 3 zone seviye kontrol teknolojisi benzersizdir. Konforlu bir izleme sağlar ve kompresörü düşük yağ sevilerine seviyelerine karşı proaktif olarak korur. Emerson’un kontrol portföyü aşağıda belirtilen mekanik kontrol ve benzerlerinin eklenmesiyle tamamlanır.


- Presostatlar ve Termostatlar
- Sistem Koruyucuları
- Solenoid valfler
- Küresel vanalar
- Nem göstergeleri
- Thermo-Expansion valfler
- Yağ Separatörleri
- ve Emiş Akümülatörleri