Emerson İklimlendirme Teknolojisi , soğutma, iklimlendirme ve ısıtma sistemlerini kontrol etmek için genleşme valfleri, filtre kurutucuları, solenoid valfler, yağ yönetimi ürünleri, basınç güç çeviriciler ve termostatlardan oluşan geniş bir ürün gamı sunar. Elektronik ve mekanik tüm Alco ürünleri, maksimum verimlilik ve güvenilirlik için tasarlanmakta ve üretilmektedir. Alco Controls’ün odak noktası sistem performansını arttırmaktır.
Başlıca Alco Control Ürünleri:

Emerson İklimlendirme Teknolojisi, konut, ticari ve endüstriyel uygulamalar için control çözümleri sunmaktadır. Emerson’un donanım ve yazılım kontrol çözümleri bakım maliyetlerini düşürürken, sistem performansını artırmak ve enerji tasarrufu yapmak için tasarlanmıştır.


Mekanik Kontrol:

Yağ Kontrolü, yüksek sistem performansını korurken, ekipmanın güvenilir çalışmasını sağlamak için kritik öneme sahiptir.

Presostat Termostatlar, olağan dışı çalışma durumlarında sistemi hasarlardan korurken, kompresör devri, pump-down ve defrost koşullarında kontrol sağlar.

Sistem Koruyucuları, nem, asit, artık, reçine ve wax gibi kirletici maddeleri yakalayıp, kontrol ederek soğutma sisteminin güvenilirliğini artırır.

Valfler, Termo Genleşme Vanaları, Elektronik Genleşme Vanaları, Basınç Regülatörleri, Solenoid ve Kapama Valfleri

Elektronik Kontrol:

+ Sürücüler ve Süper Isı Kontrolörleri
+ Görüntü ve Soğuk Oda Kontrolörleri
+ Elektronik Fan Hız Kontrolörleri
+ Sensörler ve Aksesuarlar