CAREL ÜRÜNLERİ


1973 yılında kurulan CAREL, havalandırma ve soğutma için nemlendirme ve kontrol teknolojisi konusunda öncü firmalar arasında yeralmaktadır. Carel, 6200 aktif ürün ve 7 milyon birimin üzerindeki yıllık üretimiyle 4.000’den fazla müşteriye hizmet vermektedir.

Yenilikçi ve teknolojik bir çözüm ortağı ve sağlayıcısı olma hedefinde ilerlemeye çalışan CAREL, pazar gereksinimine göre öngürüler yaparak yüksek performans ve verimlilikte çözümler üretmeyi amaçlamaktadır.

Şirketin genel vizyonu, tekil ürün sınırlamasını aşarak entegre çözümler getiren çözüm ortağı ve sağlayıcısı olma yönündedir.

CAREL müşteri ihtiyaçlarını öngörebilmek ve gelişmiş çözümler sağlayabilmek amacıyla konsolide satış toplamının yüzde 7’sini ARGE Departmanına ayırmaktadır. ARGE Departmanında biri termodinamik diğeri nemlendirme konusunda araştırmalar yapan iki farklı laboratuvara sahiptir. Grup çalışanlarının yaklaşık yüzde 25’i ARGE departmanında çalışmaktadır.

1980 yılında HVAC-R sistemi için ilk microişlemci mikroişlemci elektronik kontrol sistemini geliştiren Carel, Ana Sistem Uygulamaları ve Ana Ünite Çözümleri olmak üzere iki farklı grupta ürün hizmeti vermektedir.

Sistem Çözüm Sağlayıcısı olarak Carel, geniş bir yelpazede farklı uygulamalar için sıcaklık ve nem kontrolü çözümleri önermektedir.

Ticari uygulamalarda klima ve havalandırma teknolojisi çözüm sağlayıcısı olarak CAREL, hava sıcaklığı, nem ve saflık için en uygun koşulları koruyarak ve aynı zamanda enerji tüketimini ve çevresel etkiyi en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Yüksek ünite verimliliği için çalışmayı garanti eden Carel, klimatizasyon kontrolü için eksiksiz bir çözüm sunmayı hedeflemektedir.