s.CHILLER

sChiller
Vidalı Kompresörler için hassas zarf yönetimli, modüler chiller programı

sChiller, vidalı kompresörlü chiller/ısı pompaları için bir pCO5+ ailesi çözümüdür. Bu çözüm uygulaması hem havadan suya hem de sudan suya çalışan chiller ünitelerini kontrol eder. Step, stepless ve inverter komprasör yönetimi yapar.

sChiller çözüm uygulaması;
-    Sudan suya ya da havadan suya çalışan chiller ünitelerini kontrol eder
-    Her biri kendi devresine sahip 2 adet kompresör desteği sağlar
-    Step, stepless ve inverter komprasörleri yönetir
-    P, PI, PID, Double ve Neutral Zone regülasyonu yapar
-    Devre başına 8 taneye kadar fan yönetir
-    Antifriz, Freecooling, Chillbooster, Ekonomizer/Likit enjeksiyon, Su takviye,Gaz kaçak kontrol ve kompresör yağ fonksiyonları kontrolünü sağlar
-    Yeni soğutucu gazlarla uyumluluk gösterir

Kompresör Modeline Göre Envelope Yönetimi
CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş’nin sunduğu sChiller çözüm uygulaması, Dünyaca tanınmış  vidalı kompresör markalarının koruma ve güvenliğini sağlamak için  envelope desteği ile kompresör modülasyon yönetimi yapar.

Kompresör envelope yönetimi, kompresörün gerçek zamanlı evoperasyon ve kondanzasyona göre çalışma noktasını belirler. Uygulama, limitlere yakın çalışma tespit ettiğinde gerekli önlemleri alır ve kompresör kapasitesi, elektronik expansion valfi ve kondanseri beraber çalıştırarak kompresörün optimum çalışma koşullarına geri dönmesini sağlar.”

Ünite Verimliliği ve İstikrarlı Kontrol

s.Chiller sisteminin kalbi pCO5+ ‘dır. Dahili haberleşme yeteneği ile EVD EVO’lar,  kompresör inverterleri ve genişletme kartı cpCOe’ler ile haberleşir. Bu sayede chiller  ünite kontrolü optimize edilir ve verimlilik artırılır.

EVD EVO sürücüler ve elektronik genleşme valfleri hassas emiş süper heat kontrolü sağlar.  Bu şekilde değişen yük ve dış ortam koşullarında sistem enerji verimliliği  sağlanır.

Uzaktan İzleme Özelliği ile Anlık Kontrol İmkanı
s.Chiller Uygulamasının sisteme adapte edilmeye hazır pGDX, pCOWEB, pGDTouch, PGD1 (6 veya 15 tuşlu) desteği sayesinde geniş kullanıcı ara yüzü seçenekleri mevcuttur. Bu sayede chiller ünitelerinizi uzaktan izleyebilir, nerede olursanız olun anlık denetimler yapabilirsiniz.