KONTROL GRUBU

Cella Serisi

MasterCella 2 faz ve 3 faz, statik veya havalandırmalı soğuk odalar için toplam çözüm sunmaktadır. Tek faz ünitelerde 2hp’e kadar kompresörlü üniteleri direk kontrol edebilir. Ayrıca ışık, defrost, fan, alarm ve yardımcı röle çıkışları bulunur.

Yeni UltraCella serisi CAREL’in sektör hakkında detaylı bilgisi ve analizleri kullanılarak tüm soğuk oda uygulamalarına eksiksiz cevap vermesi için geliştirildi. Geliştirilmiş yönetim algoritmaları ve ekstra sensörleri ile hassas soğuk oda kontrolü sağlar. Yenilikçi modüler esnek uygulama şekli, kolay kullanımı ile UltraCella geleceğe hazır. HACCP uluslar arası besin güvenliği standartlarına uygundur.  

Easy Serisi

CAREL, sektördeki ihtiyaçlar ve uygulamalar hakkındaki detaylı bilgisiyle, sadeliği hedefleyen ileri teknoloji ürünü bir çözüm geliştirdi. easy serisi soğutma kabinleri, soğutmalı servis reyonları, soğutma dolapları, barlar, katering uygulamalarında soğutma kontrolü çözümü sunmaktadır.

Birçok farklı modeli bulunan easy serisi, farklı pek çok ihtiyaca cevap vermektedir.

Easy serisi soğutma kontrolünün karmaşık dünyasını basit ve efektif şekilde yönetmek için en iyi çözümdür. 

ir33 ve ir33+

ir33 CAREL’in soğutma uygulamalarında maksimum teknolojisini temsil etmektedir.  4 adet temel versiyon (12Vac, 12/24VAc, 230Vac, 115/230Vac) farklı konfigürasyonlarda çok geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.
 
ir33+ serisi ir33’ün evrimidir. CAREL’in detaylı ve yıllara dayanan sektördeki ihtiyaç ve uygulama bilgisi, teknolojik olarak gelişmiş, enerji tasarruflu ve kolay kullanımı olan bu seriyi geliştirmesini sağladı.

ir33 ve ir33+ elektriksel ve parametrik olarak tam uyumludur. 

MPXPRO

MPXPRO serisi, çok sayıda koordine çalışan soğutma ünitesinin kontrol edilmesi için en güçlü ve eksiksiz çözüm sunan kontrolcülerdir. 

Entegre yenilikçi elektronik genleşme valfi yönetimi, üst düzey soğutma performansı, Molex® hızlı bağlantılar sayesinde kolay montaj ve kablolama, ağa bağlı cihazlarda hızlı parametre ayarı, soğutma ünitesinin otomatik test prosedürleri ile hızlı devreye alınması öne çıkan özelliklerinin bazılardır.  CAREL ExV veya PWM elektronik valfleri sürebilir. 

CAREL ExV kullanıldığı zaman MPXPRO ultracap teknolojisi, elektrik kesintilerinde soğutma devresinin hasar görmemesini ve soğutmanın elektrik geri geldiğinde sorunsuz devam etmesini sağlar. Ekstra selenoid valf veya güç kaynağı gereksinimini ortadan kaldırır.